دیدنی های بندر

آشنایی با برخی از مناطق دیدنی شهر بستک

شهربستک

شهر بستک یکی از شهر های دارای قدمت استان هرمزگان می باشد. در ادامه می توان با برخی از مناطق دیدنی شهرستان بستک آشنایی پیدا کرد.

توضیحاتی در مورد شهر بستک

شهر بستک یکی از شهر های گرم در جنوب ایران بوده که در استان هرمزگان واقع شده است. نام پیشین شهر بستک جهانگیریه بوده، زیرا این شهر به عنوان پایتخت حکومت جهانگیریه انتخاب شده است. در ابتدا شهر بستک به عنوان یکی از شهر های استان فارس در تقسیمات کشوری محسوب شده، اما از سال ۱۳۳۴ این شهر جزئی از استان هرمزگان محسوب شده است. جمعیت شهر بستک با توجه به آماری که از سرشماری نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵ حاصل شده، نزدیک به ۱۰۰۰۰ نفر بوده و بالغ بر ۲۶۶۰ خانوار در این شهر زندگی می کنند.

شهربستک

آشنایی با منطقه حفاظت شده پرزوئیه

یکی از بهترین مناطقی که می توان با سفر به شهر بستک از آن دیدن کرد، منطقه حفاظت شده پرزوئیه می باشد. پوشش های گیاهی مختلف و تنوع گونه های جانوری در این منطقه باعث جذابیت بسیار زیاد آن برای گردشگران شده است. البته در این منطقه شکار ممنوع بوده و فقط تماشای آن برای افراد
می تواند لذت بخش باشد. این منطقه بسیار وسیع بوده و حدود ۱۲۰ هزار هکتار می باشد. منطقه پرزوئیه در مرز استان فارس و هرمزگان واقع شده و در واقع بخشی از آن نیز در استان فارس قرار دارد.

 منطقه حفاظت شده پرزوئیه

آشنایی با بنگله کریکی بستک

بنگله کریکی را می توان یکی از جاذبه های گردشگری شهر بستک دانست. این اثر تاریخی در سال های دور مکانی بوده که حاکمان منطقه از آن به عنوان یک تفریحگاه استفاده کرده اند. در واقع نام بنگله نیز به همین خاطر همراه نام کریکی گفته می شود. زیرا بنگله به عنوان تفریحگاه خارج از شهر معنی شده و کلمه ای به زبان هندی می باشد. سرسبز بودن این مکان باعث شده تا افراد بسیار زیادی از بنگله کریکی شهرستان بستک بازدید کنند.

 بنگله کریکی بستک

بیشتربخوانید:
آشنایی با مناطق دیدنی شهر بندرلنگه
آشنایی ومعرفی جاذبه های گردشگر ی  بندرخمیر

آشنایی با کاروانسرای نیمه بستک

کاروانسرای نیمه یکی از مناطق بسیار زیبا و دیدنی شهر بستک به شمار می رود. برای ساخت این کاروانسرا از سنگ های منطقه به همراه گچ و ساروج استفاده شده است. همین امر باعث شده تا استحکام بنای کاروانسرا بسیار بالا باشد. قرار گیری کاروانسرای نیمه در راه ارتباطی بستک به شهر و استان های اطراف، باعث شده تا در زمان های قدیم بازرگانان بسیار زیادی در این کاروانسرا به استراحت بپردازند. این کاروانسرا علاوه بر استراحتگاه برای انسان ها، دارای اصطبل هایی برای احشام آنها نیز بوده است. زیرا در زمان های قدیم به خاطر نبود وسایل نقلیه، همه سفر ها با استفاده از حیوانات انجام می گرفت.

 کاروانسرای نیمه بستک

آشنایی با قلعه کوهیج شهر بستک

یکی از مناطقی که دارای پیشینه تاریخی بسیار زیادی بوده و به عنوان یکی از بهترین مناطق دیدنی
شهر بستک شناخته می شود، قلعه کوهیج می باشد. قلعه کوهیج را با استفاده از سنگ و به کمک ملات تهیه شده از گچ و گل و همچنین ساروج تهیه کرده اند. قلعه کوهیج در حدود ۶۰۰ سال قبل و در زمان صفویان ساخته شده است. حدود ۲۰ سال قبل نیز این قلعه توسط افراد بومی منطقه بازسازی
شده است.

قلعه کوهیج شهر بستک

آشنایی با مجموعه بازار بستک

مجموعه بازار بستک یکی از بهترین و زیبا ترین نقاط دیدنی شهر بستک به شمار می رود. مجموعه
بازار بستک از سه بازار تشکیل شده که قدمت این بازار ها به دوره صفویه و قاجاریه باز می گردد. ساخت مجموعه بازار بستک در سال ۱۲۹۵ هجری قمری انجام شده است. در حال حاضر کسبه شهر بستک
در این بازار مشغول به کار هستند و این موضوع باعث شده تا افراد بسیار زیادی که به عنوان مسافر از شهر بستک بازدید می کنند، سری هم به بازار بستک بزنند. بازار بستک در مرکز شهر واقع شده و تا کنون چندین بار تعمیراتی نیز در بخش های مختلف آن انجام شده است.

مجموعه بازار بستک

منبع
وب سایت سلام بندر بانک مشاغل هرمزگان
برچسب ها
نمایش بیشتر

مدیریت

وب سایت بانک اطلاعات شهری و مشاغل بندرعباس بعنوان یک سایت پرمخاطب و محبوب ،مکان مناسبی جهت نمایش تبلیغات و آگهی های بازرگانی شما می باشد.تبلیغات فرایند روشمند ارایه اطلاعات مناسب در مورد کالاها و خدمات به مشتریان و ترغیب و متقاعد کردن موثر مصرف کنندگان به خرید کالاها و خدمات می باشد. مدیریت سایت:09172856024

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن