دیدنی های بندر

آشنایی با جاذبه های جزیره هنگام

جزیره هنگام یکی از زیباترین جزیره های موجود در خلیج فارس بوده، که تنها دو کیلومتر با جزیره قشم از سمت جنوب شرقی فاصله دارد.

آشنایی با پیشینه جزیره هنگام

جزیره هنگام یکی از جزایر خلیج فارس در استان هرمزگان بوده که در جنوب شرقی جزیره قشم واقع شده و فاصله ای دو کیلومتری با قشم دارد. جزیره هنگام با توجه به اینکه از نظر جغرافیایی به تنگه هرمز نزدیک می باشد، دارای اهمیت بسیار زیادی بوده است. از این رو در دوران صفویه جزیره هنگام توسط پرتقالی ها اشغال شده و همچنین در دوران قاجاریه نیز جزیره هنگام توسط انگلیسی ها تصرف شده بود. این تصرف ها تا سال ۱۳۰۷ ادامه داشت، که آغاز حکومت رضا شاه زمینه ساز پایان این دوره بود. تا اینکه سرانجام حکومت رضا شاه آغاز شد. در دومین ماه از سال ۱۳۰۷ دولت ایران به منظور اعمال حاکمیت بر جزیره هنگام و خروج انگلیسی ها، با استفاده از سه کشتی نظامی که نام آنها پهلوی، آذربایجان و گیلان بوده، به سمت جزیره هنگام حرکت نمود. دولت انگلیس تلاش بسیار زیادی برای صرف نظر از این کار انجام داد، اما تلاش های دولت انگلیس در این زمینه بی نتیجه ماند.

آشنایی با جاذبه های گردشگری جزیره هنگام

آشنایی با جزیره هنگام نیاز بررسی های بسیار زیادی دارد، زیرا جزیره هنگام دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی برای گردشگران می باشد. یکی از جاذبه های گردشگری جزیره هنگام ساحل جزیره هنگام می باشد. ساحل و صخره هایی که در نزدیکی ساحل وجود داشته، باعث شده تا هر فردی که به جزیره هنگام سفر نموده، مدت زیادی را در کنار ساحل و سخره های مرتفع بگذراند. هر قدمی که در ساحل جزیره هنگام بر می دارید، با زاویه دیگری از خلیج نیلگون فارس روبرو می شوید. بدین ترتیب آب های خلیج فارس و صخره های موجود در سواحل، می تواند یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری جزیره هنگام به شمار برود. وجود کانی هایی درخشان که در میان ماسه های ساحل جزیره هنگام دیده می شود، باعث شده تا ساحل جزیره هنگام به ساحل نقره ای شناخته شود. این موضوع باعث شده تا ساحل جزیره هنگام خاص تر و زیبا تر از همه سواحل دنیا باشد.

ساحل جزیره هرمز

یکی دیگر از دیدنی های جزیره هنگام، دلفین ها می باشند. دلفین ها معمولا از اواسط فصل پاییز در اطراف جزیره هنگام دیده می شوند و جلوه خاصی را پدید می آورند. دلفین ها معمولا تا اواسط بهار در اطراف جزیره هنگام قابل مشاهده بوده و همه افراد می توانند از بالا و پایین پریدن دلفین ها لذت ببرند.

دلفین در جزیره هرمز

یکی دیگر از دیدنی های جزیره هنگام نخلستان های بسیار زیبا می باشند. خرمای بسیار خوشمزه ای در این نخلستان ها تولید می شود که بخشی از آن در بازار عرضه شده بخشی دیگر از آن نیز به مصرف بومی های منطقه اختصاص داده می شود. بدین ترتیب می توان در جزیره هنگام به تماشای نخل های سر به فلک کشیده نیز پرداخت.

نخلستانهای جزیره هرمز

یکی دیگر از دیدنی های جزیره هنگام، رفتن به بازار جزیره هنگام می باشد. با ورود به بازار جزیره هنگام می توان مصالح و نحوه معماری سنتی را مشاهده نموده و از طرفی تنوع رنگ لباس بومیان نیز یکی از مواردی بوده که با ورود به بازار جزیره هنگام نظر گردشگران را به خود جلب می نماید. بدین ترتیب یکی از جاذبه های گردشگری جزیره هنگام، قدم زدن در بازار می باشد. در بازار جزیره هنگام این امکان برای گردشگران وجود دارد تا علاوه بر خرید کردن، با بومی های منطقه نیز معاشرتی دلنشین داشته باشند.

بازار جزیره هنگام

راه های رسیدن به جزیره هنگام

با توجه به اینکه جزیره هنگام در نزدیکی جزیره قشم قرار دارد، لذا برای رسیدن به جزیره هنگام کافی است از طریق هوایی یا دریایی خود را به جزیره قشم برسانید. اگر به صورت مستقیم به جزیره قشم نروید، ابتدا باید خود را به بندر عباس رسانده و سپس از طریق دریا به سمت جزیره قشم حرکت نمایید. اسکله کندالو در قشم محلی است که می توان سوار قایق شده و به سمت جزیره هنگام حرکت نمود. به خاطر فاصله کم، معمولا پس از ۷ الی ۱۰ دقیقه که از قشم حرکت نموده، به جزیره هنگام خواهید رسید.

منبع
وب سایت سلام بندر
برچسب ها
نمایش بیشتر

مدیریت

وب سایت بانک اطلاعات شهری و مشاغل بندرعباس بعنوان یک سایت پرمخاطب و محبوب ،مکان مناسبی جهت نمایش تبلیغات و آگهی های بازرگانی شما می باشد.تبلیغات فرایند روشمند ارایه اطلاعات مناسب در مورد کالاها و خدمات به مشتریان و ترغیب و متقاعد کردن موثر مصرف کنندگان به خرید کالاها و خدمات می باشد. مدیریت سایت:09172856024

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن