دیدنی های بندر

معرفی برخی از جاذبه های گردشگری جزیره هرمز

جزیره هرمز

بدون شک یکی از جزیره های بسیار زیبا و حائز اهمیت خلیج فارس، جزیره هرمز می باشد، این جزیره دارای جاذبه های بسیار زیادی برای گردشگران می باشد.

معرفی موزه دکتر احمد نادعلیان در جزیره هرمز

موزه دکتر نادعلیان یکی از مناطقی است که با سفر به جزیره هرمز هر فردی وسوسه می شودکه از آن بازدید نماید. دکتر نادعلیان اغلب به خاطر کار کنده کاری بر روی سنگ شناخته شده می باشد.این موزه در سال های دور یک ساختمان متروکه به شمار می رفت، که با همت سازمان های فرهنگی مرتبط، تبدیل به موزهای بسیار جالب و زیبا شده است. این موضوع باعث شده تا این موزه را بتوان به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری جزیرههرمز نیز معرفی نمود. برای افرادی که به هنر و دیدن کارهای هنری علاقه دارند، موزه دکتر نادعلیان جزیره هرمز می تواندیکی از بهترین مناطق گردشگری به شمار برود.دکتر نادعلیان به خاطر داشتن دکترای فلسفه هنر توانسته آثاری را خلق نماید که ارزش نه یک بار بلکه چندین بار دیدن رادارند. بدین ترتیب جزیره هرمز می تواند علاوه بر جاذبه های گردشگری مربوط به تفریحات آبی، جاذبهای هنری نیز برایگردشگران دارد. در موزه دکتر نادعلیان جزیره هرمز آموزش های مربوط به نقاشی با خاک های رنگی نیز ارائه می شود. اینموضوع باعث شده اغلب زنان بومی این هنر را آموخته و در این زمینه فعالیت بنمایند.

موزه دکتر احمد نادعلیان

معرفی ساحل نقره ای جزیره هرمز

یکی از شگفتی های جزیره هرمز برای گردشگران و توریست ها ساحل نقره ای می باشد.ساحل نقره ای شاید نامی نا آشنا در اغلب مناطق کشور باشد، اما این نام در سواحل خلیج فارس و به خصوص سواحلجزیره هرمز نامی کاملا آشنا می باشد. ساحل نقره ای جزیره هرمز هم در روز و هم در شب جذابیت های بسیار ویژه ایدارد. زیرا در روز نور خورشید به کانی های براق موجود در خاک جزیره هرمز می تابد و صحنه زیبایی را رقم می زند و در شبنیز هر نوری که به ساحل بتابد، باعث درخشش کانی های براق موجود در خاک جزیره هرمز می شود. بدین ترتیب هم درروز و هم در شب می توان از این جاذبه گردشگری جزیره هرمز لذت برد.با رسیدن موج آب به سواحل جزیره هرمز و ادغام آن با نور کانی های موجود در خاک ساحل، صحنه ای بسیار جالب وشگفت انگیز را رقم می زند. بدین ترتیب افرادی که می خواهند جاذبه های منحصر به فرد جزیره هرمز را مشاهده نمایند،می توانند در ساحل نقره ای جزیره برای مدت زمانی طولانی قدم بزنند و این کار هم در روز و هم در شب می تواند جذابیتهای خاص خودش را داشته باشد.

ساحل نقره ای در جزیره هرمز

معرفی دره رنگین کمان جزیره هرمز

دره رنگین کمان یکی از بهترین و جذاب ترین بخش های جزیره هرمز از نظر گردشگری به شمار می رود.زیرا در این قسمت از جزیره می توان رنگ های بسیار متعددی را مشاهده نمود.دره رنگین کمان در جنوب غربی این جزیره قرار گرفته است. وجود خاک های رنگی در این دره باعث شده تا هر بیننده ای ازشکوه این صحنه لذت ببرد. دره رنگین کمان به خاطر وجود خاک های رنگی با رنگ های سفید، زرد و قرمز در دنیا شهرتیافته است. خاک های رنگی که متعلق به دره رنگین کمان می باشند، دارای کاربرد های بسیار گسترده ای می باشند.برخی از افراد به منظور خوراکی و بعضی دیگر به عنوان دارو از این خاک ها استفاده می نمایند.البته خاک های رنگی موجود در دره رنگین کمان در کارهای هنری مانند نقاشی نیز کاربرد بسیار گسترده ای دارند.این موضوع باعث شده تا دره ستارگان هم از نظر گردشگری و هم از نظر اقتصادی اهمیت بسیار زیادی داشته باشد.بدین ترتیب دره ستارگان را می توان یکی از بهترین و جذاب ترین مکان های موجود در جزیره هرمز دانست.

دره رنگین کمان در جزیره هرمز

منبع
وب سایت سلام بندر
برچسب ها
نمایش بیشتر

مدیریت

وب سایت بانک اطلاعات شهری و مشاغل بندرعباس بعنوان یک سایت پرمخاطب و محبوب ،مکان مناسبی جهت نمایش تبلیغات و آگهی های بازرگانی شما می باشد.تبلیغات فرایند روشمند ارایه اطلاعات مناسب در مورد کالاها و خدمات به مشتریان و ترغیب و متقاعد کردن موثر مصرف کنندگان به خرید کالاها و خدمات می باشد. مدیریت سایت:09172856024

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن